Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenilenen havaalanından yılda 3 milyon kişi uçacak

Mardin'in Kızıltepe ilçesi sınırlarındaki Mardin Havaalanı'nda genişletme çalışmalarıyla, kapasite yıllık 3 milyona çıkacak

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Barış süreci ile birlikte Güneydoğu Anadolu'da yatırımlar konusunda hareketlik yaşanırken, Mardin'in Kızıltepe ilçesi sınırlarında bulunan Mardin Havalimanı'nda yeni terminal binası ile genişletme ve yenileme çalışmaları hız kazandı. Açıldığı günden bu yana artan yolcu sayısı nedeniyle kapasite yükseltme çalışmaları yapılan havaalanı, çalışmalar tamamlandığında uluslararası uçuşlara açılacak. Çalışmalarla, terminal binasının kapasitesi yıllık 400 bin yolcudan 3 milyona çıkacak.

MARDİN HAK EDİYOR

Mardin'de 2011 yılının 6 ayında yolcu sayısı 124 bin iken 2012 yılının 9 ayında yolcu sayısının 281 bine çıktığını söyleyen Mardin Havaalanı Müdürü Mübarek Bedir, yapılan yatırımın büyüklüğüne dikkat çekti. Havacılık alanında ciddi bir gelişme yaşandığına dikkat çeken Bedir, yolcu sayısının her gün arttığını kaydetti. Yapılan tüm yatırımların yolcuların rahatı, yer güvenliği için yapıldığını belirten Bedir, "Yeni terminal binamız 33 bin 150 metrekare üzerinde kuruldu. Bu büyük bir terminal binası ve 3 milyon yolcu kapasiteli. Tabi bütün bunlar yolcularımızın emniyetli uçuş ve konforlu uçuş sağlanması adına yapıldı. Mardin turizm şehri olması nedeniyle bu tür yatırımları hak ediyor" dedi.

Halit SOLHAN/KIZILTEPE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenilenen havaalanından yılda 3 milyon kişi uçacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN