Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçinden kitap geçen şehir

Mersin'de kitap ve kütüphane severler, kitap dolu araçlarla şehir içi konvoyu düzenledi

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Her yıl 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kitap ve kütüphane severler 49'uncusu kutlanan Kütüphane Haftası'nda, herkesi okumaya teşvik etmek amacıyla 'Mersin Okuyor' adı altında araçlarla şehir içinde bir konvoy düzenlendi.

FLAMİNGO YOLU'NDA

Etkinlik kapsamında Mersin İl Halk Kütüphanesi önünden hareket eden 4 araç, Flamingo yolu üzerinden başladığı seyire Yenişehir Kampüsü, Tulumba Durağı ve İstiklal Caddesi üzerinde devam etti. Yaklaşık 100 kişinin yer aldığı etkinlikte, üstü açık araçlarda dünya klasikleri olan 100 temel eserden 33 kitabın isimlerinin yer aldığı dövizler açıldı.

FARKINDALIK İÇİN
İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, şehrin kitap ve kütüphaneler konusunda farkında olması adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydetti. Halkı okumaya karşı daha duyarlı olmaya, daha fazla okumaya ve araştırmaya davet eden Kabahasanoğlu, "Bundan sonra tüm sanatsal etkinliklerimizde şehrin içinden geçmeyi, bir kez daha hatırlatmayı planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçinden kitap geçen şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN