Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antakya halkı okumayı seviyor

Nüfusunun yüzde 18'i kütüphaneye giden Antakya'da okuyucu sayısı yüzde 60 arttı

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Bu yıl 49'uncusu düzenlenen Kütüphaneler Haftası, Antakya Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Türetken okumayan insandan hiçbir şey olmayacağını söyledi. Türetken, "Okumayan insanda sadece cehalet olur. Bu da insanlığın belasıdır" dedi.

OKUYUCU SAYISI ARTTI

Antakya Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi Müdüresi Ümmü Yayla da konuşmasında kentin okuma istatistikleriyle ilgili bilgi verdi. Yayla, 2011 yılında 50 bin 216 olan okuyucu sayılarının 2012 yılında 84 bine çıktığını ve okuyucu oranlarının yaklaşık yüzde 60 arttığını söyledi. Nüfusun yüzde 18'inin kütüphaneye geldiğini belirten Yayla "Üye sayımız 1 yılda bin 500'den 5 bine çıktı" dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Konuşmaların ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ve Türk Kütüphaneciler Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan belgeselin dördüncüsünün gösterimi yapıldı. Etkinlikte,1 yıl içerisinde okuduğu 405 kitapla en çok kitap okuyan çocuk olan Ö. Fatih Yıldırım, gençlerde 99 kitapla en çok kitap okuyan genç Fatma Bulut ve 175 kitapla en çok kitap okuyan yetişkin olan Nezih Okuyucu'ya hediyeleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antakya halkı okumayı seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN