Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen hırsızlara çağrı: İş bulalım

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Denetimli Serbestlik Yasası'ndan faydalanarak cezaevinden çıktıktan sonra hırsızlık yapanlara seslendi: Gelin size iş verelim

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Denetimli Serbestlik Yasası'ndan faydalanıp cezaevinden çıktıktan sonra hırsızlık yapanlara uyarılarda bulunarak, "Hırsızlık yapmayın bize başvurun. Size valiliğimizin bünyesinde bulunan birimlerde iş imkânı buluruz. Kapımız sizlere açık" dedi.

BİN 400 TARİHİ ESER
İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Vali Hüseyin Avni Coş'a geçtiğimiz yıl ve bu yıl yapılan "Kültür ve Tabiat Varlıkları Kaçakçılığı ile Mücadele" konusunda bilgi verildi. 15 aylık dönem içinde 34 ayrı operasyon yapıldığı, çoğu Roma ve Bizans dönemlerine ait altın, gümüş ve bronz olmak üzere bin 400 adet tarihi eser bulunduğu anlatıldı. Bu operasyonlarda 88 kişinin yakalanıp adliyeye sevk edildiği belirtildi.

10 HAFTAYI ANLATTI

Vali Coş'a daha sonra Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Tatar tarafından da son 10 hafta içinde sorumluluk bölgesinde bulunan hırsızlık olayları konusunda bilgi aktarıldı. Yüzbaşı Tatar, Denetimi Serbestlik Yasası'ndan yararlanarak üç ay önce cezaevinden çıkan ve 34 ayrı suç kaydı bulunan Aytekin Akkurt'un hırsızlık ve gasp olaylarından yakalanıp tutuklandığını söyledi.

"VALİLİĞE GELİN"
Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanıp çıkan vatandaşların tekrar hırsızlık olaylarına karışmasının üzüntü verici olduğunu belirten Vali Coş, "Hırsızlara buradan sesleniyorum. Valiliğimize gelin sizlere yardımcı olalım. Valiliğimizin bünyesindeki birimlere yönlendirelim. Sizlere iş imkânı sağlayalım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Validen hırsızlara çağrı: İş bulalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN