Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adıyaman'ın vizyonunu çevre planı değiştirecek

Adıyaman'ın yeni 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın, kente her yönüyle farklı ve dinamik bir kimlik kazandırması bekleniyor

Giriş Tarihi: 31.3.2013
"Adıyaman'ın yeni anayasası" olarak adlandırılabilecek 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'yla ilgili teknik bilgilendirme toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı. Toplantıda, ilgili kurum ve kruluşların yetkilileri, planın içeriği ve karşılaşılan sorunları ele alınırken, kapsamlı bir de sunum yapıldı. Planın Adıyaman'a yepyeni bir vizyon kazandırması ve kentin geleceğini çağın gereklerine uygun olarak şekillendirmesi bekleniyor.

İHTİYAÇ DUYULUYORDU
Vali Mahmut Demirtaş, Çevre Düzeni Planı'yla ilgili olarak önümüzdeki günlerde ünlü Çevre ve Şehir Plancısı Semra Kutluay'ın da katılımıyla bir toplantı yapılacağını belirtti. Demirtaş, "Adıyaman'ın gerek dünya gerekse Türkiye'deki değişimler çerçevesinde yeniden vizyon belirlemeye ihtiyacı var. İlimizin ekonomik gelişim sürecinde sektörel hedeflerindeki değişimin yeniden değerlendirilmesi amacıyla böyle bir çalışmaya ihtiyaç bulunuyor" dedi. Böyle bir çalışma yapılmasının Adıyaman'ın gelişimine katkıda bulunacağını, yeni strateji ve plan kararlarının üretilmesinde önemli bir rol oynayacağını belirten Vali Demirtaş, "Bu plan, bölge plan karalarına uygun olarak konut, sanayi, tarım, turizm, ulaşım gibi yerleşme ve arazi kullanılması kararlarını belirleyen plandır. 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ile Adıyaman'da sürdürülebilir, yaşanabilir bir çevre yaratılması, tarımsal, turistik ve tarihsel kimliğinin korunması ve planlama ilkeleri doğrultusunda sağlıklı gelişmenin ve büyüme hedeflerinin sağlanması amaçlanıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'ın vizyonunu çevre planı değiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN