Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akkaya Barajı için 'tabiat parkı' hazırlığı

Niğde'deki Akkaya Barajı'ndaki temizlik sürerken, bölgenin tabiat parkı haline getirilmesi önerildi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
NİĞDE, Bor ilçesi ve çevresinin yanı sıra Niğde Üniversitesi'ni de etkileyen Akkaya Barajı'ndaki kirlilikle mücadele devam ederken, bölgenin bir tabiat parkı haline getirilmesi için çalıştay düzenlendi. Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi, Niğde Üniversitesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ilgili birimleri işbirliği ile düzenlenen "Akkaya Baraj Gölü Tabiat Parkı Kurulması Çalıştayı", Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

REKTÖR SIKINTILARI ANLATTI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürü Ethem Boz konuşmasında, Akkaya Barajı'nın geçmiş yıllarda olduğu gibi göçmen kuşların uğrak yeri, halkın rekreasyon ihtiyacının karşılanabileceği tabiat parkı olması için çalışmalara başlandığını belirtti. Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür ise barajdan yayılan kötü kokudan dolayı yaşanan sıkıntıları aktardı.

BAŞARIYA YAKIN
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Akkaya Barajı'nın temizlenmesinde büyük aşama kaydedildiğini ifade ederek bundan sonraki sürecin önemli olduğunu ve gölün temiz tutulabilmesi için herkese görev düştüğünü belirtti. Niğde Valisi Âlim Barut ise Akkaya Barajı'nda yapılan çalışmaların başarıyla sonuçlanmaya yakın olduğunu belirtti. Çalıştay, Akkaya Baraj Gölü'nün önemi, mevcut durumu, yapılan temizlik çalışmaları ve yapılması gerekenlerle ilgili sunumlarla devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akkaya Barajı için 'tabiat parkı' hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN