Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havaalanında bir adım daha atıldı

Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Kargılı köyü yakınlarında kurulacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda şantiye organizasyonu başladı

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın 2023 hedefleri arasında yer alan 30 milyon yolcu kapasiteli iki havaalanından biri olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda ilerleme kaydediliyor. Yer teslimi geçtiğimiz günlerde yapılan havaalanının altyapı çalışmaları başladı. Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Ersoy ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ile birlikte, çalışma alanına gidip Proje Müdürü Korhan Sarıoğlu'dan bilgi aldı.

4 BİN 500 İSTİHDAM

Havalimanı ihalesinin 15 Aralık 2011 Perşembe tarihinde yapıldığını ve ihaleyi 357 milyon 71 bin 685 avro yatırım bedeli ve 9 yıl 10 ay 10 gün işletim süresi ile Sky Line Havacılık - Zonguldak Özel Sivil Havacılık Ortak Girişim Grubu'nun kazandığını belirten Kaymakam Güldibi, "Çukurova Havalimanı Tarsus ve çevresinde işsizliğin önlenmesine de önemli katkı sağlayacak. İnşaat çalışmalarında 4 bin 500 kişinin istihdam edileceği ifade edildi" dedi.

ERDOĞAN AÇACAK

Muhtemelen önümüzdeki nisan ayı sonuna doğru, uygun olması halinde Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla temelin atılacağını kaydeden Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, "Yap-İşlet- Devret modeliyle yapılacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı, tamamı özel sektör tarafından yapılan ikinci havaalanı olacak" dedi. Çukurova Havalimanı Proje Müdürü Korhan Sarıoğlu ise, 15 Mart tarihi itibariyle şantiye organizasyonu yaptıklarını, hafriyat çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirtti. Sarıoğlu, altyapı çalışmalarının 6-8 ayda, inşaatında 20 ayda tamamlanacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaalanında bir adım daha atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN