Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğduğu ilçeye okul yaptıracak

Adıyaman'da daha önce cami, hastane gibi hayır işlerine imza atan Abuzer Yıldırım, Tut ilçesine okul yaptıracak. 18 derslikli ortaokulun protokolü Vali Mahmut Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve hayırsever Abuzer Yıldırım tarafından imzalandı. Vali Demirtaş, "Kamu yatırımlarıyla bazı ihtiyaçları karşılamakta güçlük çekiyoruz. Destek için zaman zaman hayırseverlerin kapısını çalıyoruz" dedi.

ÖRNEK OLMALI
En büyük yatırımın insana yapılan olduğunu belirten Demirtaş, "İlimizde hayırseverlerin eğitime olan desteği bizi memnun ediyor. Hayırsever Abuzer Yıldırım'ın bu davranışının örnek olmasını diliyoruz. Daha eğitimli bir toplum ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına Abuzer Yıldırım'ın yaptıracağı okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız" diye konuştu.

2 YILDA BİTECEK

Vali Mahmut Demirtaş, okulun temelinin birkaç gün içinde atılacağını ve 24 ay içersinde tamamlanarak, 2015 yılının başında eğitim ve öğretime kazandırılmasının planlandığını söyledi. Hayırsever Abuzer Yıldırım ise memleketine bir eser kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, imkanları ölçüsünde eğitime katkıda bulunmaya çalıştıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğduğu ilçeye okul yaptıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN