Konukoğlu'ndan liderlik tüyoları

Giriş Tarihi: 3.4.2013

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilerle buluşmasında, zorlukları yaşayıp aşmayanların başarılı olamayacağını söyledi

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Zeugma Rotary Kulübü'nün, değişik illerden 32 lise ve üniversite öğrencisine yönelik "Rotary Yarının Liderlerini Arıyor" konulu toplantısında, deneyimlerini gençlerle paylaştı. Konukoğlu, başarılı olmak için hırslanılması gerektiğini belirterek, "Ama hiçbir zaman hırs aklın önüne geçmemeli. İnsanları başarılı yapan, yaşadığı zorluklardır. Zorlukları yaşamadan başarılı olmak mümkün değildir" dedi.

SANATI ÇOK SEVİYORUM

Grand Otel'de düzenlenen toplantıda, görsellerle desteklenen özgeçmişinin izletilmesinin ardından konuşan Konukoğlu, "Biraz önce izlediklerimiz sonrasında, inanın 'ben bu muyum' diye kendimi sorguluyorum. Sanatı çok seven bir insanın, orta eğitimden ayrılıp, bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından birisini yönetmesi, acaba söylendiği kadar kolay mı oldu?" diye sordu.

TEK TEK TIRMANIN
Başarılı olmak için hedefe giden yolda merdivenlerin birer birer çıkılması gerektiğini anlatan Konukoğlu, "Merdivenleri birer birer çıkarsanız, hedeflediğiniz yere hazmederek yükselirsiniz. Eğer 2-3 merdiven birden çıkarım derseniz, bir sıçrarsınız, iki sıçrarsınız ama başladığınız yere düşersiniz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu'ndan liderlik tüyoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN