Şahinbey'de tarihi dokuların etrafı açılıyor

Tarihi dokunun gün yüzüne çıkartılması adına önemli çalışmalara imza atan Şahinbey Belediyesi, Şıh Fetullah Camiinin etrafını açmak için kamulaştırmasını yaptığı evlerin yıkımlarını gerçekleştiriyor.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 14:43
Şehreküstü bölgesi Kepenek Mahallesi'nde bulunan Şıh Fetullah Camii'nin etrafının açılması adına yapılan yıkım çalışmalarını izleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Tahmazoğlu, Şıh Camii ve Şıh Hamamı'nın güney tarafında tarihi dokunun gün yüzüne çıkartılması için daha önce 22 tane binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tahmazoğlu, 'Park dahi olmayan bu mahallemize bir meydan kazandırdık. Böylelikle camimizin güney kısmı tamamen açılmış oldu. Şimdi ise doğu ve kuzey kısmında yıkımlara başladık. Buradaki amacımız Şıh Camimizin, tarihi Şıh Hamamı'nın ve Karayılan'ın da mezarının bulunduğu mezarlık alanının gün yüzüne çıkarılmasını istiyoruz.

Şıh Camii'sinde bir cenaze olduğu zaman araç park edecek herhangi bir yer yok. Bu mahallemizde park da yok. Yıkımlar ardından burayı hem park hem de meydan olarak düzenlemiş olacağız. Şuan da burada 4 'üncü binanın yıkımını gerçekleştiriyoruz. Böylelikle camimizin hem doğu kesimi, hem güney, hem de kuzey kesimi meydan ve park olarak düzenlenmiş olacak. Bu düzenlemeleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. Yaklaşık 1,5 ay sonra burası park ve meydan olarak çok güzel bir şekilde ortaya çıkmış olacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'de tarihi dokuların etrafı açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN