Arap diplomatların Tarsus çıkarması

Giriş Tarihi: 4.4.2013
Türkiye - Arap Ülkeleri İşadamları Derneği'nin (TURAB) düzenlediği, 'Arap Birliği Mersin'de' etkinlikleri çerçevesinde bölgeye gelen 17 ülkenin büyükelçi, büyükelçilik müsteşarı ve maslahatgüzarları Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası'nı (Tarsus TSO) ziyaret ederek, toplantı yaptı ve bazı ören yerlerini gezdi. Tarsus TSO Başkanı Mehmet Karagözlü, ilçenin ekonomik, sosyal, kültürel, tarihsel, tarımsal alanlar ile eğitim konularında Arap Birliği temsilcilerine bilgi verip, sunum yaptı.

"GELİN YATIRIM YAPIN"
Karagözlü, Arap Birliği ülkeleriyle akraba olduklarını, onlara bakınca kendilerini gördüklerini, aynı şekilde konukların da kendilerini gördüğünü belirterek, "Birbirimizden farkımız yok. Tarsus ve Mersin başta olmak üzere Türkiye'nin her yanında yatırım ve karşılıklı ticareti istenilen düzeye getirmemiz lazım. Tarsus 10 bin yıllık bir kent ve Türkiye'de sanayinin gelişmesine öncülük etmiş bir kent. Türkiye'nin ilk ticaret ve sanayi odası Tarsus'ta kurulmuş. Gelin Tarsus'umuza her alanda rahatlıkla yatırım yapın" dedi.

CİDDİ ADIMLAR ATACAĞIZ

Arap Ligi Türkiye Temsilcisi Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri ise Tarsus ve Mersin'i çok sevdiklerini vurgulayarak, "Bizler de sizin gibi düşünüyoruz. Kardeşlik ve dostluk bağlarının yanı sıra ticaret konusunda önümüzdeki süreçte çok ciddi adımlar atacağız. Bundan kuşkumuz yok. Mersin bölgesi çok övünülecek bir bölge ve her türlü yatırıma sahipbir bölge. İnşallah bundan sonra karşılıklı ziyaretlerimiz ve işbirliğimiz devam edecek. Zaten 2013 Akdeniz Oyunları için de tekrar geleceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap diplomatların Tarsus çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN