Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mağduruyum kan gütmüyorum

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nin eski Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, barış sürecini desteklediğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.4.2013
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nin eski Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, barış süreciyle ilgili olarak Mardinli dernek ve vakıflarının düzenlediği toplantıda, bir gazi olarak yaşananları değerlendirdi. Güluçar, "Terör örgütü kurşunuyla yaralandım, çok sıkıntılar çektim. Ama kan davası gütmüyorum" dedi. Güluçar, birçok gazinin ve şehit yakınının da kendisi gibi düşündüğünü söyledi.

BU KİRLİ BİR OYUN

Geçtiğimiz ocak ayında başkanlık görevi devam ederken, İmralı'yla görüşmeleri desteklediğine yönelik açıklamasıyla gündeme gelen uzman çavuşluktan malulen emekli Ersin Güluçar, Mardinlileri temsil eden dernek ve vakıfların barış süreciyle ilgili toplantısına konuk olarak katıldı. Güluçar buradaki açıklamasında Türkler ve Kürtler arasında bir savaş olduğuna inanmadığını, bunu bir kirli oyun kabul ettiğini söyledi.

DUDAĞIMIZI ISIRMALIYIZ

Toplantının ardından SABAH'a konuşan Güluçar, gazilerin barış için yeri geldiğinde dudağını ısırarak, yeri geldiğinde başka fedakarlıklar yaparak destekçi olmaları gerektiğini söyledi. 30 yıldır Türkiye'de terörden dolayı güvenlik güçlerinin şehit düştüğünü, yaralanıp gazi olduğunu vurgulayan Güluçar, "Ben yeni şehitler vermemizi, askerlerimizin polislerimizin evlerine gazi olarak dönmelerini istemiyorum" diye konuştu.

4 AMELİYATTAN SONRA YÜRÜYEBİLDİ
Ersin Güluçar, 2000 yılında jandarma uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yaparken Diyarbakır'da bir baraj inşaatının iş makinelerinin yıkılması nedeniyle göreve giderken teröristelerin pususuna düşen timde görevliydi. Çıkan çatışmada sol dizinden yaralandı. Parçalanan dizi yerine yapay eklem takılan Güluçar, 3 yıl boyunca çoğu GATA'da olmak üzere çeşitli hastanelerde tedavi gördü. Toplam 4 ameliyatla yürüyebilir hale geldi. Gazi olmasının ardından evlenen Ersin Güluçar'ın 3 çocuğu bulunuyor. Güluçar, kendisinin malulen emekli olmasına yol açan çatışmada bölük komutanı üsteğmenin de yaralandığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağduruyum kan gütmüyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN