Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkez ve müze için arazi hazır

Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, bilim merkezi ile tarım ve sanayi müzesi için bundan 6 ay önce kendi arazilerinde 31 dekar yer ayırdıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Odalar ve çeşitli sivil toplum örgütleri 'bilim merkezi' ile 'tarım ve sanayi müzesi' için talepte bulunurken, Çukurova Teknokent Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, 6 ay önce 31 dekar araziyi bu iki tesis için ayırdıklarını, imar planını çıkardıklarını ve bakanlıktan onay beklediklerini söyledi. Prof. Dr. Kadir Aydın, "Ayırdığımız yerin su, elektrik ve doğalgaz gibi altyapısı da hazır. 25 metrelik bulvarla ulaşımın sağlanması için de şu anda Büyükşehir Belediyesi çalışıyor" dedi.

İÇİNİ TÜBİTAK DÖŞÜYOR
Kurumlara çağrıda bulunan Prof. Dr. Aydın şöyle devam etti: "Bilim merkezleri için TÜBİ- TAK'ın bir projesi var. Büyükşehir binayı yapıyor, TÜBİTAK da 20 milyon liralık harcamayla içini donatıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi de bizim gösterdiğimiz araziye bu tesisi yapabilir. Sanırım 8 milyon liralık yatırım gerekli. Tarım ve sanayi müzesi de birlikte yapılmalı. Bunun maliyetinin 3-4 milyon lirayı geçeceğini sanmıyorum. İçinde sergilenecek olanları çiftçiler ve sanayiciler bağışlayacaktır. Ticaret ve sanayi odalarıyla ticaret borsası bu müzenin binasını birlikte yapabilir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez ve müze için arazi hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN