Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Posta güvercinleri yarışa hazırlandı

Diyarbakır'da yapılacak 'Posta Güvercinleri Festivali' kapsamındaki yarışma öncesinde güvercin sahipleri her hafta güvercinleri daha uzaktan uçurarak idman yaptırıyor

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Diyarbakır'da hafta sonu yapılacak 'Posta Güvercinleri Festivali' yarışması için yetiştiriciler son hazırlıklarını yapıyor. Kentte 5 yıldır düzenlenen yarışlarda, farklı meslek gruplarına mensup insanlar güvercinlerini, bireysel ve toplu olarak değişik mesafelerden uçurarak yarışlara hazırlıyor. Yaklaşık 1 ay önceden başlatılan idmanlarda ilk etapta 25 kilometreden uçurulan güvercinler, bu kez 65 kilometreden uçuruldular. Ergani ve Çermik ilçeleri arasında salınan güvercinler 65 kilometrelik karayolu mesafesini 45 dakikada kat ederek yuvalarına yetiştiler.

1 AY ANTRENMAN YAPIYOR

Antrenmanları organize eden İbrahim Çelik, ilk idmanda açılışı 25 kilometreden başlattıklarını belirterek, 'İkinci idmanımız 45 kilometreydi. Üçüncü antrenmanda ise 55-60 kilometre. İlk antrenmanda yaklaşık 400 güvercinle başladık. Şu anda gelen güvercin sayısı 550'yi buldu. Ama yarışmada 700-800 güvercinin toplanacağını tahmin ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Posta güvercinleri yarışa hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN