Sözlü: Halk tipi bir siyasetçiyim

Giriş Tarihi: 6.4.2013

MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerel seçim çalışmalarına yoğun bir tempo ile başladı

Ceyhan'da girdiği yerel seçimlerde halkın yüzde 70'inden fazlasının oyunu alarak üç dönemdir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hüseyin Sözlü, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde MHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı ve seçim çalışmalarına başladı. Kentte çalmadık kapı bırakmayacağını vurgulayan Hüseyin Sözlü, "Ben halk tipi bir siyasetçiyim. O yüzden halkla iç içe olmaya, onların fikirlerine, düşüncelerine özen gösteriyorum. Zaten halkın desteğini arkasına almayan bir siyasetçininbu platformda başarılı olması mümkün değil" dedi.

DOĞRU İŞLER YAPMIŞIZ

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana kent merkezi başta olmak üzere köy, mahalle ve ilçe gezilerine başladı. Gittiği her yerde sevgi gösterileriyle karşılanan Hüseyin Sözlü, Türkiye'nin bir numaralı kentini gerçekten bir numara yapmaya kararlı olduğunu söylüyor. Karşısına çıkan herkesi dinleyen, düşüncelerine saygı duyan, önerileri not eden Hüseyin Sözlü, "Hangi kapıyı çalsam beni sevgiyle karşılıyor. Hasretle sarılıyor. Anlıyorum ki bugüne kadar hep güzel ve doğru işler yapmışız. Aksi halde halkımızın içten sevgisine mahzar olamazdık. Herkese sonsuz teşekkürler" diye konuştu.

ADANA BİR BÜTÜNDÜR
Üç dönemdir Ceyhan'da çizgisini değiştirmeden başkanlık yaptığını anlatan Hüseyin Sözlü, "Ben halk tipi bir siyasetçiyim. Kendimi hiçbir zaman halktan ayrı görmedim. Partime her platformda sahip çıkarken, görevimi partizanlık yapmadan yerine getirdim. Bundan dolayı da Ceyhan halkı üç dönem bana güvendi, iş başına getirdi. Şimdi bir bütün olarak gördüğümüz Adana'yı gerçekten Büyükşehir yapmak için aday adayı oldum. Partim bu kutsal görevi bana teslim ederse, nefes aldığımız bu kenti daha yaşanabilir hale getirmek, sorunlarından arınmak için çalışacağım" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN ÇİMENTOSU
Çukurova'nın bereketli toprakları üzerine kurulan Adana'nın yeniden sanayisiyle, tarımıyla, ekonomisiyle, festivalleriyle, yeşil alanlarıyla, düzenli kentleşmesiyle bilinen bir şehir olmasını arzu ettiklerini vurgulayan Hüseyin Sözlü, şunları söyledi: Bir dönem Türkiye'nin parmakla gösterilen kenti iken şimdi Konya'nın bile gerisine düştük. Buna dur demenin zamanı geldi de geçiyor. Türkiye'nin çimentosu olan partimizin seçimi kazanması halinde Adana, Adanalıların gururla bahsedeceği bir kent görünümüne yeniden kavuşacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

ADANA'YA LâYIK PROJELER
Adana'nın Cumhuriyet dönemi şehirciliğine örnek bir model olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Özellikle yeni imar uygulamalarında şehir bir bütün olarak düşünülmemiş. Türkiye'nin en büyük çarpık kentleşmesinin yaşandığı Adana'da kentsel dönüşüm bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Büyükşehir'e talip olurken beraberimde gerçekten büyük projeler getiriyorum. Bu kentin 40 yıldır değiştirilemeyen makus talihini yenmek için geliyorum. Adana'yı 'ben bilirim' mantığından kurtararak, 'birlikte biliriz' düşüncesine teslim etmek için geliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü: Halk tipi bir siyasetçiyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN