Mardin Belediyesi üç yılda iki bin hayvanı tedavi etti

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Mardin Belediyesi tarafından kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde 3 yıl içinde sahipsiz 2 bin hayvanın bakım ve tedavisi yapıldı. Bölgenin tek hayvan barınağı olan merkezde kısırlaştırma işlemine tabi tutulan sokak hayvanlarının künyelendirme işlemleri de yapılıyor. Hayvan Barınağı ekipleri barınaktaki hayvanların yanı sıra evde beslenen hayvanlara da hizmet götürüyor.

BÜTÜN İŞLEMLERİ YAPILIYOR

Mardin Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri Mardin SİT alanı ve Yenişehir'deki başıboş köpeklere yönelik aşılama, kışırlaştırma ve künyeleme çalışmalarını sürdürüyor. Sokaktan toplanan sahipsiz köpekler, merkeze götürülüyor. Künyesi bulunmayan köpekler burada bakım, aşılama, kısırlaştırma ve künyelendirme işlemlerine tabi tutuluyor. Sağlıklı hayvanlar, işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar doğaya bırakılırken, insanlara zarar verebilecek durumda olanlar ise bakım merkezinde tedavi ediliyor.

10 GÜN BEKLETİLİYOR

Mardin Belediyesi Veteriner Hekimi İsmail Taş, "Sokaktan toplanan hayvanların tüm tedavileri yapıldıktan sonra 10 gün bekletilip kısırlaştırma işlemine tabi tutulan hayvanlara, kuduz aşısı yapıp tekrar doğal ortamlarına bırakıyoruz"dedi. Sadece barınakta değil evde beslenen hayvanlara da hizmet götürdüklerini söyleyen Veteriner Taş, "Polis köpeklerinin aşı ve tedavisi de Mardin Belediyesi tarafından yapılıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin Belediyesi üç yılda iki bin hayvanı tedavi etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN