Prangalarımızdan kurtulma zamanı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'nin gelişmesini istemeyenlerin terörle ülkenin ayağına pranga taktığını, çözüm süreciyle bu prangalardan kurtulacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Terörle mücadeleye bugüne kadar 300 milyar dolar harcandığını söyleyen AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kalkınmamızı istemeyen ayağımıza terör prangası vurdu, bundan kurtuluyoruz" dedi. Kurtulmuş, çözüm sürecinde ciddi mesafe alındığını belirterek, sürecin hiçbir provokasyona uğramadan sonuçlanmasını beklediklerini, bunun gerçekleşmesi halinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin olağanüstü düzeyde kalkınacağını söyledi.

CİDDİ MESAFE ALINDI

Numan Kurtulmuş, AK Parti tarafından düzenlenen Kent Ekonomileri Forumu'nun açılış toplantısını Gaziantep'te yaptı. Tuğcan Otel'de düzenlenen toplantıya katılan Kurtulmuş, çözüm sürecinde yaşanan gelişmeleri sanayicilere anlattı. Çözüm sürecinde ciddi mesafeler alındığını söyleyen Kurtulmuş, "Çözüm sürecinin hiçbir provokasyona uğramadan, en kısa zamanda neticelenmesini ümit ediyoruz. Bu, büyük bir mesafe almamızı sağlayacaktır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerimiz gerçekten olağanüstü düzeyde bir kalkınmaya sahne olacaktır. Çok açık söylüyorum. Doğu illerimizde yeni Gaziantepler, yeni Denizliler, yeni Konyalar, yeni Kayseriler çıkacaktır" dedi.

ÜLKE İÇİN ÖNEMLİ BİR SÜREÇ
Türkiye'nin çözüm süreciyle tarihi bir fırsat yakaladığını vurgulayan Kurtulmuş, "Bu süreç Türkiye için fevkalade önemli bir süreçtir. Çözüm üretmeyenler, 'Aman terör bitmesin' telaşı içerisinde görünenlere ben hiçbir politik kimlikle söylemiyorum. Türkiye'nin dertleriyle dertlenen birisi olarak şunu söylemek istiyorum: 30 senedir sadece vurmakla, kırmakla, bombalamakla bitmiş olsaydı, 25 bin PKK'lı öldürülmüş. 5 kere dağ boşaltılmış 5 kere daha teröristler çıkmış. 55 kere boşaltsanız, 55 kere yine dolacak. Mühim olan terörün kaynaklarını ortadan kaldırmak ve barış, kardeşlik ortamını ortaya koymaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prangalarımızdan kurtulma zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN