Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmci kızların alkışlık projesi

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi son sınıf öğrencisi olan 5 genç kız, bitirme projesi olarak Mezitli'de bir okulun duvarlarını boyamayı tercih etti

Giriş Tarihi: 9.4.2013
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Turizm Fakültesi son sınıfta okuyan, Tuğçe Zorlu, Dilara Levend, Büşra Özkul, Burcu Şahin ve Gülcan Özçelik, bitirme tezlerini, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında okul boyamak ve kütüphane oluşturmak üzerine aldı. Projeyi öğretmenlerine sunan üniversiteli iyilik melekleri, olumlu yanıt alınca hemen harekete geçti.

BOYAYI ESNAF VERDİ

Mezitli Belediyesi ile temasa geçen öğrenciler, belediyenin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kendilerine gösterdiği Mezitli İlköğretim Okulu'nda çalışmalara başladı. Öğrenci harçlığı boya almaya yetmeyince de imdatlarına iyiliksever bir esnaf yetişti. Boya sorununu sponsor yöntemiyle aşan üniversiteli öğrenciler, beyaz tulumlarını giydi ve okulun dış cephe duvarlarını boyamaya başladı.

KİTAP İÇİN DESTEK GEREKİYOR
Genç kızlara, giydikleri tulumlar nedeniyle öğrenciler tarafından 'Beyaz Melekler' adı verildi. Bitirme tezi olarak sosyal sorumluluk projesi hazırlanmasının istenmesiyle birlikte direkt olarak akıllarına bir okula yardım etmek geldiğini belirten Burcu Şahin, "Yardım edeceğimiz okulu bulmak konusunda belediyeden yardım istedik. Kütüphane için de biz elimizden geldiği kadarıyla harçlıklarımızı biriktirdik ama yeterli değil, destek gerekiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci kızların alkışlık projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN