Evi olmayanlara konut verilecek

Van'da meydana gelen depremlerin ardından mağdur olan ve konut alamayan depremzedelere 2 bin 500 konut verilecek

Giriş Tarihi: 12.4.2013
Van Valisi Münir Karaloğlu, evleri ağır hasar oluşan ve yıkık durumda olan ancak konut sahibi olmayan depremzedelerle kiracılara 2 bin 500 konut verileceğini açıkladı. Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım'da meydana gelen 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki iki depremden sonra afetzedelere TOKİ tarafından toplam 15 bin konut yapılarak teslim edilmişti. Ancak bazı depremzedeler, hak sahibi olmalarına rağmen gerekli belgeleri hazırlayamadığı için konut alamadı.

BELGE İSTENECEK

AFAD ve TOKİ tarafından yapılan çalışmalar sonrası belge hazırlayamadığı için mağdur olan depremzedelere bin 500 konut verileceği belirtildi. Ayrıca hala konteynırlarda kalmak zorunda olan kiracılara da konut verileceği açıklandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Vali Münir Karaloğlu, yaklaşık 1,5 yıldır çadır ve konteynırlarda kalan depremzede kiracılara durumlarını belgelemeleri halinde konut verileceğini söyledi.

3 MAYIS'A KADAR

Van ve Erciş'te kiracılar için bin konutun hazırlandığını belirten Karaloğlu, "Çok zor bir çalışmanın ardından kiracılar için böyle bir karar çıktı. Durumlarını belgelemeleri halinde kiracılara konut verilecek. Başvurular 15 Nisan'da başlayıp 3 Mayıs'ta son bulacak. Kiracılara teslim edilecek evler, afet kapsamında depremzedelere verilen şartlarda verilecek. 2 yıl geri ödemesiz ve 20 yıl geri ödemeyle depremzedeler ortalama 75 bin TL ödeyecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evi olmayanlara konut verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN