Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Taş' gibi gösteri

Türk, Kürt ve Arap kökenli çocuklardan oluşan koro izleyicilerden büyük alkış aldı. Davetliler, Anadolu Ateşi Kıvılcım Dans Grubu ile Adanalı çocukların muhteşem gösterisini nefesini tutarak izledi

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün "Biz Ebruyuz" sloganıyla hazırladığı proje kapsamında dezavantajlı bölgelerde oturan çocukların da yer aldığı öğrencilerin oluşturduğu koro ve dans topluluğu gösterisi muhteşemdi. Polis teşkilatının 168. kuruluş yılı dolayısıyla Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve son derece neşeli bir ortamda geçen resepsiyonun ardından yapılan gösteride, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu hocaları tarafından eğitilen çocukların halk oyunları gösterisi ayakta alkışlandı.

BİR SAAT SAHNEDE KALDI

Türk, Kürt ve Arap kökenli çocuklardan oluşan "Biz Ebruyuz Çok Sesli Çocuk Korosu" Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe, Arapça ve Ermenice şarkılar seslendirdi. Şefliğini Uğur Sayınbatur'un yaptığı 45 çocuktan oluşan koro yaklaşık bir saat sahnede kaldı. Sunuculuğunu İsmail Timuçin'in yaptığı gecenin sonunda konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, güvenlik güçlerinin sadece suç ve suçluyla mücadele etmediğini belirterek, şöyle konuştu:

SOSYAL DESTEK
"Polis ve jandarma teşkilatımız, suçun oluşmaması için sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. Hizmet vermekle yükümlü oldukları aziz milletimizin, çocuğundan yetişkinine kadar herkesle ilgilenmeye çalışarak onlara sosyal destek veriyorlar. Toplumda birlikte yaşama kültürünü artıran, birlik ve beraberlik duygularını oluşturan bütün projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Böylesine güzel ve anlamlı bir projeyi hayata geçiren Adana Emniyeti'ni kutluyorum."

ÖZGÜRLÜK İKLİMİ
Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ise projeye destek sağlamaları yönünde gelen talebi, düşünmeden kabul ettiklerini söyledi. Projenin, şehrin çok kültürlülüğünü yansıtmasının yanı sıra İstanbul ve Adana arasında "kültür köprüsü" oluşturacağını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Etkinliğe, Kıvılcım Çocukları Dans Gurubu'nu ve daha önceden hocalarımızı göndererek destek verdik. Burada Anadolu'nun dört kadim dili Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Ermenice şarkılar söyleniyor. Adana'nın uzak semtlerinde çocuklar sahneye çıkıyorlar. Umarım bu, daha kurumsal ve kalıcı bir akademiye dönüşür. Bundan sonra Türkiye'de yapılacak şeyler her hangi bir korkuya tabuya kapılmadan eski yasakları unutarak özgürlük ikliminde yapılır."

AKADEMİYE DÖNÜŞECEK

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da Emniyet teşkilatının kuruluş kapsamında yapılan etkinliklerde topluma faydalı bir iş yapmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti. Koro ve dans gurubunun Türkiye genelindeki etkinliklerde yer almasını hedeflediklerini anlatan Gürkan, "Temennimiz bu etkinliği bir akademiye çevirebilmek. Bunun devam etmesini sağlama ve çocuklarımızın geldiği bölgelerdeki diğer çocuklarımıza idol olmasını sağlamak istiyoruz. Eğer bunu yapabilirsek sokaklardan çocukları azaltma şansımız olacak" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Taş' gibi gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN