Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova bölgesi yurtla donatılıyor

Adana, Mersin ve Hatay'da, toplam 9 bin 50 kişilik yeni yurtlar yapılıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, "Modern binalar, öğrenci talebini de artırıyor" dedi

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Türkiye genelindeki yurt binası yatırımları, Adana ve çevre illerde yoğunlaşıyor. Kurum, Adana, Mersin ve Hatay'da toplam kapasiteleri 9 bin 50 kişi olan 11 yurt inşa ediyor. Bir kısmı bitmek üzere olan, bir kısmı da ihale aşamasındaki yurtlar, olanaklarıyla yurttan çok 5 yıldızlı otelleri andırıyor. Gazetemizi ziyaret eden Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, yurtlarda kalmak isteyen öğrenci sayısının, modern binaların yapılmasıyla arttığını söyledi.

HER TÜRLÜ KONFOR VAR

Adana Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu bahçesinde inşaatı tamamlanıp iç dekorasyonu yapılan 3 blokluk kız yurdundaki çalışmaları inceleyen Albayrak, toplam bin kişilik bu tesislerdeki 2 kişilik odaların her türlü konfora sahip olduğunu, yemekhaneden kafeye kadar tüm sosyal donatıların en modern malzemelerle hazırlandığını belirtti. Albayrak, "Bin kişilik bir yurt daha yapacağız. Onun ihalesi 2,5 ay sonra yapılacak. Arkasından bin kişilik bir başka yurt için daha harekete geçeceğiz" dedi.

ADANA'YA 28 MİLYON

Adana'da incelediği yurdun sadece inşaat maliyetinin iç donanımıyla birlikte yaklaşık 28 milyon liraya çıkacağını belirten Hasan Albayrak, şu anda Adana ve çevre illerde yapılan yurtlara yataklardan çarşaflara kadar bütün malzemelerin kalitesinin TÜBİTAK ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliğiyle belirlendiğini de vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova bölgesi yurtla donatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN