Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kar Kaplanları' şimdi denizde

Giriş Tarihi: 13.4.2013

Kayseri'de kar üzerinde yaptıkları gösterilerle kendilerini Kar Kaplanları olarak tanıtan grup, karların erimesinin ardından bu kez Erdemli'de deniz sezonunu açtı

Kendilerini Kayseri'nin 'Kar Kaplanları' olarak tanıtan grup, bölgede kış sezonunun bitmesinin ardından Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Kızkalesi beldesinde deniz sezonunu açtı. Kar Kaplanları Yaşam Boyu Spor Grubu'nun sözcüsü İbrahim Doğruöz, Kayseri'de kar üstünde güreş tutarak spor yaptıklarını ve sezonun bitmesinin ardından Kızkalesi'nde deniz sezonunu toplu olarak açıp turizme katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

KUM BANYOSU YAPTILAR
Yaklaşık 30 yıldır 'Kar Kaplanları' olarak sezon başında Kızkalesi'ne geldiklerini belirten Doğruöz, "Biz çeşitli meslek guruplarından oluşan gönüllü bir grubuz. Kışın Kayseri'nin dağlarına kar banyosu yapıp güreş tutarız. Bu mevsimde kar azaldığı için geleneksel olarak biz de Kızkalesi'ne turizm sezonunu açmaya geliyoruz. Kızkalesi'nde sıcak kumla banyo yapıp güreş tutarak turizme katkı sunmaya çalışıyoruz" dedi. Kar kaplanları toplu denize girerken, kimi tatilciler de deniz bisikletine binip güneşin tadını çıkarıyor. Hava sıcaklığının etkisiyle Kızkalesi'ne gelen yerli ve yabancı tatilciler deniz sezonunu açarak aileleri ile birlikte denize giriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kar Kaplanları' şimdi denizde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN