Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minikler protokol kurallarına uyacak

Çocuklar ve gençlere yönelik protokol, sofra, sosyal davranış ve nezaket kuralları eğitimini Türkiye'de ilk kez Adanalı iş kadını Eda Engin veriyor

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Adanalı iş kadını Eda Engin, Türkiye'de çocuklar ve gençlere yönelik protokol, sofra, sosyal davranış ve nezaket kurallarını öğreten ilk okul olan Protokol ve Sosyal Davranış Okulu'nu (TUPSODO) kurdu. İstanbul merkezli okulda miniklere ve gençlere teorik ve uygulamalı olarak temel sosyal yaşam kurallarının yanı sıra telefonla konuşma, sunum yapma, tanışma, göz teması, sohbet becerisi gibi konularda eğitim veriliyor. TUPSODO'nun eğitimleri 6-11, 12-15 ve 15 üstü yaş gruplarına farklı paketler halinde veriliyor. Derslerin süreleri 8 saatle 15 saat arasında değişiyor. Eğitimler için oteller, restoranlar ve kulüplerin tesislerini tercih eden Eda Engin, çocuklara ve gençlere günlük yaşamda gereken bütün sosyal davranış modelleri ve görgü kurallarını uygulamalı olarak anlatıyor. Dileyenlere aile olarak ya da bireysel özel ders alternatifi de sunuluyor.

BÜYÜK BİR İHTİYAÇ VAR
Eda Engin, okulu kurmadan önce ABD'de American School of Protokol'de 10 günlük eğitim ve ardından bu eğitimi Türkiye'de verebilmek için yetki belgesi aldığını söyledi. Engin, "Türkiye'de bu konuda büyük bir eksiklik olduğunu gördüm ve ABD'de eğitimini aldım. Şu anda okullarda öğrencilere grup olarak eğitim veriyorum. Henüz 3 aydır bu hizmeti sunduğum halde büyük bir ilgiyle karşılaştım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minikler protokol kurallarına uyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN