Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnaval sıcaklığı

Portakal Çiçeği Karnavalı'nın Adana'yı dünyaya tanıtacağını söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, "İlimizin marka değeri bu etkinliklerle artıyor" dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Adana'da binlerce kişiyi buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı coşkulu başladı. Sinema, tiyatro ve ses sanatçıları ile medya mensupları başta olmak üzere Türkiye'nin pek çok yerinden gelenler etkinliklere katıldı. Adana Valiliği himayesinde ve Seyhan Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen karnaval çeşitli etkinlikler ile bir hafta boyunca devam edecek. A haber televizyonu ise yaptığı canlı yayınlarla karnavalı Türkiye gündemine taşıyarak kentin tanıtımına büyük katkı sağladı.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA
Çetinel Otel'de karnavalla ilgili bir toplantı yapıldı. Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın diğer sanatsal ve kültürel aktivitelerin yanında şimdi de Portakal Çiçeği Karnavalı ile adından söz ettireceğini belirterek, "Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'nın sahip olduğu değerleri, ilimizin yansıttığı renkleri tüm dünyaya tanıtmak açısından hayli yararlı olacak çok önemli bir çalışmadır" dedi.

HALKIN İLGİSİNİ ÇEKTİ
Karnaval etkinlikleri Şinasi Efendi Caddesi, Atatürk Parkı ve Gazipaşa Parkı'nda gün boyu devam etti. Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün düzenlediği "Toroslardan Esintiler" konulu defile büyük alkış aldı. Öğrenciler kendi diktikleri kıyafetleri başarıyla taşıdılar. Türk Chopper grubunun motor senfonisi ise görülmeye değerdi. Derya Pütün'ün yoga gösterisi, Casa de la Danza okulunun tango gösterisi, çeşitli halk oyunları gösterileri halkın ilgisini çekmeyi başardı.

ÇOK KİŞİYE ULAŞTI
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, karnavalın sonraki yıllarda geleneksel hale getirilerek bu şehre özgü portakal çiçeği kokusunun sokaklarından tüm dünyaya yayılmaya başlayacağını aktardı. Karnavalın fikir öncüsü Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt ise "Çok kısa bir sürede bu kadar çok kişiye duyurmayı başardığımız Portakal Çiçeği mucizesini görmeye gelenlerin, sokakları portakal çiçeği kokan Adana'nın keyfini yaşayacaklarını ümit ediyoruz" diye konuştu.

KORTEJDE SEVGİ SELİ
Vali Yolu'ndan başlayan karnaval korteji, Uğur Mumcu Meydanı'na kadar halkın sevgi gösterileri eşliğinde devam etti. Askeri Bando'nun çaldığı marşlarla yürüyen grupların kıyafetleri dikkat çekti. Şenlik Keremcem'in konseriyle sürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnaval sıcaklığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN