Tahliye edilen Tuncel'e davul zurnalı karşılama

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Mustafa Tuncel tahliye oldu. Tuncel, "Cezaevinde Aytaç Durak'ı bile affettim" dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ile Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Mustafa Tuncel'in de bulunduğu 7'si tutuklu 63 sanığın yargılandığı "Suç örgütü kurma, yönetme, üyelik, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, yağma, özel hayatın gizliliğini ifşa, hürriyetten yoksun kılma" davasında tutuklu sanık kalmadı. Mahkeme, 3 ve 4'üncü yargı paketindeki düzenlemeleri dikkate alarak aralarında Mustafa Tuncel'in de bulunduğu 7 sanığı tahliye etti. Tuncel, cezaevi çıkışında davul zurna ile karşılandı.

"DURAK'I BİLE AFFETTİM"
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık avukatları ile tutuklu sanıklar savunma yaptı. Sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Çete liderliği ile suçlanan Mustafa Tuncel iddiaların asılsız olduğunu belirterek tahliyesini ve beraatini talep etti. Tuncel, "Çete lideri olsam kardeşimim faillerini bulurdum. Vatandaşa yardımcı olmaya çalıştım. İçeride spor yapıyorum. Aytaç Durak'ı bile afettim. Suçsuzum" diye konuştu. Diğer sanıklar da iddiaları kabul etmedi.

TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Mahkeme heyeti, 3 ve 4'üncü yargı paketindeki ihale suçları ve adli kontrol hükümleri ile ilgili yasal düzenlemeleri dikkate alarak tutuklu sanıklar Mustafa Tuncel, Kenan Gündoğdu, Hakan Bilmez, Taner Özcandan, Bülent Şevki Özveren, Emin Ekmekçi ve Salih Zor'un tahliyesine karar verdi. Sanıklara her çarşamba karakola imza yükümlülüğü koyan mahkeme, yurt dışı yasağı kararı da aldı. Tahliye kararı sonrası sanık yakınları sevinç gözyaşına boğuldu.

COŞKULU KARŞILAMA

Tahliye kararının ardından yaklaşık 300 kişilik grup, Kürkçüler Cezaevi önüne geldi. 22 aydan beri tutuklu bulunan Mustafa Tuncel, cezaevi çıkışında davul zurna, mehter marşı ve kurban kesilerek karşılandı. Tuncel, avukatıyla birlikte cezaevi kapısının önüne kadar yaya geldi. Yakınlarıyla kucaklaşan Tuncel'in alnına kesilen kurbanın kanı sürüldü. Alkışlar eşliğinde aracına binen Mustafa Tuncel cezaevinden ayrıldı. Tuncel'in oldukça zinde ve neşeli olduğu gözlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahliye edilen Tuncel'e davul zurnalı karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN