Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böyle coşkuya hasret kalmışız

'Nisan'da Adana'da' Portakal Çiçeği Karnavalı, güzel havada kelimenin tam anlamıyla Adanalıların kanını kaynattı

Giriş Tarihi: 15.4.2013
Geçen yıl Toyota'nın CEO'su Ali Haydar Bozkurt tarafından ortaya atılan ve kısa sürede dalga dalga yayılarak büyük ilgi görün 'Nisan'da Adana'da' Portakal Çiçeği Karnavalı dün yapılan etkinliklerle son buldu. İki gün boyunca coşan, eğlenen, gösterilerle kendinden geçen Adana halkı, eğlencenin tadını çıkardı. Pırıl pırıl güneşli havada çocuklarını yanına alan aileler, parklara, caddelere, bulvarlara akın ederek gösteri yapan grupları alkışlarla desteklediler.

MEMLEKET ÖZLEMİ

Karnavalın ev sahipliğini Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ve Toyota'nın CEO'su Ali Haydar Bozkurt yaptı. Karnaval nedeniyle yurdun dört bir yanından Adana'ya gelenler, kendilerini ilk kez yapılan gösterilerin coşkusuna bırakıp memleket özlemi giderdiler. Portakal çiçeği kokusunun herkesi sardığı 2 gün boyunca coşku doruğa çıktı.

"İşte Adana"
Gelecek yıl karnavalı daha çok katılımlı ve coşkulu kutlamak için şimdiden kolları sıvadıklarını söyleyen Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Ben bu karnavalın bu kadar kısa sürede bu kadar geniş kitlelere hitap edeceğini düşünememiştim bile. İşte Adana bu. Adana mevzubasih olduğu zaman gerisi teferruat oluyor. Karnavalımıza katılarak bizleri mutlu eden, coşkuyu yaşayan, övgü dolu sözleriyle bizlere ışık veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle coşkuya hasret kalmışız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN