Geleceğin sanatçıları Sanko'da yetişiyor

Giriş Tarihi: 15.4.2013

Özel Sanko İlkokulu anasınıflarında eğitim gören minik öğrenciler, yeteneklerinin gelişmesi amacıyla aldıkları müzik eğitiminde enstrüman kullanmada çok başarılılar

Özel Sanko İlkokulu Anasınıflarında eğitim gören Küçük Yaş ve Hazırlık Grubu öğrencileri, müzik eğitimiyle yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyor. Özel Sanko İlkokulu anasınıflarında eğitim gören Küçük Yaş ve Hazırlık Grubu öğrencileri, yaş grubuna uygun Orff - ritim çalgıları ve müzik teması ile dizayn edilen müzik sınıflarında Orff-ritim aletlerini kullanarak müzik öğretmeninin çaldığı piyano, gitar gibi enstrümanlarla ilk sistemli müzik çalışmalarını yapıyor. Eğlenme ve öğrenmenin iç içe olduğu müzik sınıfında ritim çalışmaları ile öğrencilerde estetik algının oluşmasına katkı sağlanırken var olan yetenekler de görünür kılınıyor.

SİSTEMLİ PROGRAM

Küçük yaşta yer alan öğrencilerin ritim aletleri ile tanışmalarının müzik kulaklarını geliştirdiğinin altını çizen Özel Sanko İlkokulu Anasınıfları Müdür Yardımcısı Hatice Adıyaman, öğrencilerin küçük yaş grubundan itibaren aldıkları bu temel eğitim üzerine iyi planlanmış sistemli bir program ile genel müzik bilgilerini güçlendirdiklerini, yeteneklerini geliştirme ve sergileme fırsatları bulduklarını kaydetti. Kalıcı izlerin küçük yaş gruplarında oluştuğuna dikkati çeken Adıyaman, "Müzik eğitimi çocuklarımıza farklı yol ve yöntemlerle kendini ifade edebilme yetisi kazandırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin sanatçıları Sanko'da yetişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN