Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nehirden çıkanlar arasında yok yok

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı balık adamlar Seyhan Baraj Gölü'ne dalarak su altında temizlik yaptı

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Adana'da geçtiğimiz ay yaşamını yitiren ve organları 3 kişiye can veren 6 yaşındaki Ali Utku Yücel anısına düzenlenen bir etkinlikte Seyhan Baraj Gölü'nde dalgıçlar tarafından su altı temizliği yapıldı. Su altı polisi, sivil savunma ekipleri ve gönüllü kuruluşlarından oluşan dalgıçlar tarafından su altında çok sayıda şişe, otomobil lastiği ile çeşitli eşyalar çıkartıldı.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Emniyet Müdürlüğü Su altı Polis Amirliği'nde görevli dalgıçların geçtiğimiz ay baraj gölünde yaptığı çekimlerde kirli görüntülerle karşılaştıklarını, bunun üzerine çalışma başlattıklarını belirten Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Vatandaşlarımıza uyarıda bulunmak için böyle bir etkinliği gerçekleştirdik. Dalgıçlarımız büyük bir özveri ile çalışarak göle atılan eşyaları çıkarttı" dedi.

"YÜZ KARASI DURUM"
Gölün her tarafını temizlemenin mümkün olmadığını, ancak ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Vali Coş, "Adana'ya yakışmayan bu yüz karası durumu ortadan kaldırmak için seferber olduk. Dilerim bu milat olur ve Adanalı vatandaşlarımız artık gölü kirletecek malzeme atmazlar. Bizler, gelecek kuşaklara sağlam ve sağlıklı bir çevre bırakmalıyız" diye konuştu.

Otomobil koltuğu bile var
Su altı polisi, sivil savunma ve gönüllü kuruluşlardan oluşan dalgıçlar gölde çuvallara doldurup dışarı çıkarttıkları atık malzemeler adeta bir çöp dağı oluşturdu. Polisler ve vatandaşlar tarafından kamyonlara taşınan malzemeler arasında mangal, lavabo, otomobil lastiği, otomobil koltuğu çaydanlık, kebap şişi bulunması görenleri hayretler içinde bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nehirden çıkanlar arasında yok yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN