Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rabat Vadisi'nde barış halayı çekildi

Tunceli'de, barış havasını fırsat bilen 80 kişilik grup, Rabat Vadisi'ne gezi düzenledi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Tunceli'de çözüm süreciyle yakalanan olumlu havayı fırsat bilen 80 kişilik grup, yakın zamana kadar şiddetli çatışmaların yaşandığı Rabat Vadisi'ndeki tarihi ve doğal güzellikleri gezdi. Dersim Gezginler Grubu adıyla bir araya gelen 80 kişi, tarihi Rabat Kalesi'ni, köprüyü ve şelaleleri gezdi. Buradaki yavru dağ keçileriyle keyifli dakikalar geçiren grup üyelerinden bazıları şelalede yüzdü, bazıları da kalede halay çekti.

YABANCILAR DA GELİR

Geziyi organize eden fotoğraf sanatçısı Malik Kaya, Rabat Vadisi'nin Tunceli'de görülmeye değer yüzlerce yerden biri olduğunu söyledi. Bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle daha önce vatandaşların doğayı ve tarihi mekanları gezme fırsatı bulamadığını belirten Kaya, "Çatışmalar nedeniyle buralara bir insan bile gelemezken, çözüm sürecinde onlarca insanı getirdik. Barış sağlanırsa eminim buraya yüzlerce yerli ve yabancı turist gelecek" dedi.

KATKI YAPILMALI
Geziye katılanlardan Cem Arılı da sürecin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Rabat Vadisi'ne gezi düzenlenmesinin önemli olduğunu vurgulayan Arılı, "Barış sürecinin gelmesiyle insanlar çok rahat şekilde tarihi ve doğal güzellikleri görebiliyor. Çözüm sürecinin olumlu devam etmesini arzuluyoruz ve temenni ediyoruz" diye konuştu. Geziye katılan üniversite öğrencisi Şilan Özkan ise herkesin sürece katkı yapması gerektiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rabat Vadisi'nde barış halayı çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN