Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite ile SKAL'dan turizm organizasyonu

Çukurova Üniversitesi ile Çukurova SKAL Kulübü'nün düzenleyeceği 2'nci Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu'nun teması 'ekoturizm' olarak belirlendi

Giriş Tarihi: 19.4.2013
İlki geçen yıl Mersin'de gerçekleşen 'Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu'nun ikincisi bugün Adana'da düzenleniyor. Seyhan Oteli'nde yapılacak sempozyumu Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Çukurova Skal Kulübü organize ediyor. Sempozyumda bu yıl tema olarak 'ekoturizm' belirlendi.

FARKINDALIK ARTIRILACAK

Dünyada yükselen bir turizm alanı olan 'Ekoturizm' konusunda ulusal düzeyde önemli isimler sempozyum içindeki sektör paneline konuşmacı olarak katılacak ve bilgi ve fikirlerini paylaşacak. Bunlara ek olarak bölgedeki 6 ilin ekoturizm potansiyeli ile ilgili saha çalışmaları turizmciler, akademisyenler ve yatırımcılarla paylaşılacak. Bölge üniversitelerinden ve bölge dışındaki üniversitelerden gelen akademisyenler ekoturizmle ilgili akademik çalışmalarını tüm katılımcılarla paylaşarak, Adana kamuoyunda özel olarak ekoturizm konusundaki farkındalık düzeyi artırılacak.

İŞ BİRLİĞİYLE YAPILIYOR
2'nci Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu'nun bir başka özelliği ise üniversite-kamu-kent işbirliğinde gerçekleştiriliyor olması. Sempozyum, Çukurova Üniversitesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar VII. Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, Adana Valiliği öncülüğünde, Çukurova SKAL ana sponsorluğunda, Seyhan Oteli, Otel Bosnalı, Mavi Sürmeli Oteli, Büyükşehir Belediyesi ve TÜRSAB, ÇUKTOB gibi turizm sektöründe önde gelen STK'ların desteği ile gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite ile SKAL'dan turizm organizasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN