Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük hazırlık

2013 Akdeniz Oyunları'nın bir bölümüne ev sahipliği yapacak Adana'da, yeni yapılan ve onarılan tesislerin tamamlanması için çalışmalar sürüyor

Giriş Tarihi: 20.4.2013
Mersin'de 20-30 Haziran'da yapılacak 2013 Akdeniz Oyunları'nın bir bölümüne ev sahipliği yapacak Adana'da, 10 milyon lira ödenek tahsis edilerek yeni yapılan ve onarılan tesislerin tamamlanması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, bu yıl 17'ncisi Mersin'de düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları kapsamında hentbol, binicilik, kano ve kürek branşlarına Adana'nın ev sahipliği yapacağını hatırlattı.

SU SPORLARININ BAŞKENTİ

Hadi, çalışmaların, Çukurova Üniversitesi'ndeki kayıkhane, Lütfullah Aksungur Spor Salonu ve Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda sürdüğünü, oyunlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Adana'nın ılıman iklimiyle su sporları için Türkiye'nin en elverişli illerinden biri olduğunu vurgulayan Hadi, bu potansiyeli değerlendirmek amacıyla 2010 yılında Seyhan Baraj Gölü'ne yaptıkları uluslararası standartlardaki kürek ve kano yarış parkurunda Akdeniz Oyunları'nın gerçekleştirileceğini ifade etti.

5 MAYIS'TA BİTECEK
Türkiye'de ilk kez Uluslararası Kürek Federasyonu'nun onayıyla Seyhan Baraj Gölü'nde 2 bin 300 metre uzunluğunda "Albano Sistem" kano ve kürek parkurunun hizmete geçirileceğini belirten Hadi, Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda da önemli değişiklikler yaşandığına dikkati çekti. Hadi, salonun klima sistemi, soyunma odaları ve zemin parkelerinin yenilendiğini belirtti. Hadi, Vali Hüseyin Avni Coş'un konuyu yakından takip ettiğini, şu ana kadar aksayan bir şey olmadığını belirterek, "Tesisler 5 Mayıs'ta tamamlanacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük hazırlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN