Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelikhan yatırımlarla turizm merkezi olacak

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesi, 'Yüzer Adalar' ve 'Kayak Merkezi' projelerinin hayata geçirilmesinin ardından turizm alanında büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 20.4.2013
Adıyaman'ın Çelikhan ilçesi, Çat Barajı'nda yapılacak Yüzer Adalar yatırımı ve Akdağ'a kurulacak kayak merkezi ile turizm pastasından pay almak istiyor. Projelerle ilgili çalışmalar sürerken, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ile birlikte ilçeye gidip inceleme yaptı. Yatırım alanlarını gezen Vali Demirtaş, turizmi geliştirerek ilçe halkının yaşam standartlarını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

KURUMLARIN İŞ BİRLİĞİ

Yüzer Adalar'ın yapılacağı Çat Barajı'nda tekneyle inceleme yapan ve kayak merkezinin kurulacağı Akdağ'a giden Demirtaş ve Karahocagil, ardından Çelikhan Dağ İçmesi'ne geçti. Yatırımlar hakkında bilgi veren GAB Başkanı Sadrettin Karahocagil, kayak merkezi için Turizm Master Planı hazırladıklarını belirtti. Karahocagil, "Çalışmaların içinde İpekyolu Kalkınma Ajansı, Adıyaman Valiliği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Kış Sporları Federasyonu da olacak. Ayrıca, Çat Barajı'na uygulanacak rekreasyon projesine de GAP olarak destek olacağız" dedi.

EŞ FİNANSMAN DESTEĞİ
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise daha önce Çat Barajı rekreasyon alanı için bir proje hazırladıklarını ve bu projenin İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini belirterek "Bu proje ye GAP Bölge Kalkınma İdaremiz de eş finansman olarak destek verecektir. Çelikhan ilçemizde sanayinin olmaması nedeniyle farklı alanlarda gelir getirici faaliyetlerin yapılmasını, alternatif geçim kaynakları oluşturup halkın refah seviyesini yükseltmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikhan yatırımlarla turizm merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN