Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tedarikçiniz biz olalım'

Giriş Tarihi: 20.4.2013

Singapur Maslahatgüzarı Lee Lorling ile bir araya gelen Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Ali Gizer, Singapur'un çeşitli alanlardaki gereksinimlerini Adana'nın karşılayabileceğini söyledi

Singapur Maslahatgüzarı Lee Lorling, gerek üretim potansiyeli, gerekse stratejik önemiyle ön plana çıkan Çukurova ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Ali Gizer'i ziyaret etti. ATO Başkan Yardımcıları Atila Menevşe ve Mehmet Şahbaz'ın yanı sıra Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi üyelerinin de hazır bulunduğu görüşmede, Çukurova ile Singapur arasındaki ticaret hacminin, olması gerekenin çok altında seyretiğine dikkat çekildi. Ali Gizer, Adana olarak Singapur'la olan ticaret hacmimizi en üst seviyeye çıkarıp bu ülkenin çeşitli alanlardaki gereksinimlerini karşıladığı en önemli tedarikçisi olmak istediklerini söyledi.

BENZERLİKLER VAR

Gizer, Adana'nın üretimi ile Singapur'un gereksinimleri karşılaştırıldığında önemli benzerlikler bulunduğuna işaret ettiği konuşmasında şu görüşlere yer verdi: "Singapur dış ticareti incelendiğinde en çok ithal edilen ürünlerin, makine, mineral yakıtlar ve gıda ürünleri olduğu dikkati çekmektedir. Adana, bu ürün gruplarında oldukça gelişmiş ve ihracatı yüksek bir ildir. Bu bakımdan Adana'nın kaliteli ürünleriyle, Singapur'un önemli tedarikçilerinden biri haline gelebileceğini düşünüyorum. Singapur'un ihraç ürünlerinde ise başlıca; makine ekipman, tıbbi kimyasallar ve mineral yakıtlar gelmektedir. Bu bağlamda Adana, Singapur için ayrı bir önem arz edecektir. Nitekim Adana, Türkiye'de ve Ortadoğu coğrafyasında sağlık sektörünün en gelişmiş olduğu kenttir."

POTANSİYELİNİZ YÜKSEK

Singapur Maslahatgüzarı Lee Lorling de Çukurova'nın ekonomik potansiyeli ve çeşitliliğinden etkilendikleri için Adana'ya geldiklerini söyledi. Maslahatgüzar Lee, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın Singapur için büyük önem taşıdığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tedarikçiniz biz olalım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN