Başarmak için dengeli beslen

Adana'da Benim Mahallem Canım Mahallem kampanyası kapsamında açılışı gerçekleştirilen Başarı İçin Dengeli Beslen projesinde öğrencilere içerisinde meyve ve süt bulunan beslenme çantaları hediye edildi

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Adana Valiliği'nin koordinesinde yürütülen 'Benim Mahallem Canım Mahallem Kampanyası' tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya kapsamında Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 4-11 yaş grup öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesini anlatan Başarı İçin Dengeli Besle projesinin açılışı gerçekleşti. Seyhan Kültür Merkezi'ndeki açılışa Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Doç. Dr. Işıl Var, çocukluk döneminde sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine değinerek, "Çocuklarımıza sağlıklı beslenmeyi eğlenceli bir şekilde aşılamalıyız" dedi.

BÜYÜK HEYECAN YAŞADILAR
Müdür Alper Acil ise, çocukluk döneminde kazanılan beslenme alışkanlıklarının yaşam boyu sürdüğüne dikkat çekerek, bu yüzden 4-11 yaş grubuna obeziteyle mücadele için önem verdiklerini belirtti. Konuşmaların ardından davetliler, öğrencilere Yüreğir Belediyesi'nin hazırladığı içerisinde elma, su, süt ve meyveli kek bulunan beslenme çantalarını hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarmak için dengeli beslen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN