Özcan: Mersin 2013'te coşacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, kentin 2013 yılında turizm alanında büyük atılım yapacağını söyledi

Giriş Tarihi: 21.4.2013
15-22 Nisan arası kutlanan Turizm Haftası dolayısı ile bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, "Mersin, turizm açısından bütün potansiyelleri bünyesinde barındıran ender kentlerden birisi. Ancak bugüne kadar bu potansiyelin ortaya çıkması için bir girişim ve yatırım maalesef yapılmamış" dedi.

DENİZ TEMİZLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'nin en büyük yatırımlarından birisi olan Atıksu Arıtma Tesisi'ni 3 yıl önce faaliyete geçirdiklerini kaydeden Özcan, "Bu projenin hayata geçmesi ile Mersin tertemiz bir denize kavuştu. Bir sahil kenti olan Mersin'de turizm alanında belli bir noktaya gelmek için, tertemiz bir denize sahip olunması gerekiyordu ve bunu başardık" diye konuştu.

OYUNLARIN KATKISI

Turizm alanında projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Özcan, "Uluslararası Çukurova Havaalanı 2 yıl içinde hizmete girecek. Öte yandan yine Hükümet yetkililerinin verdiği bilgilere göre, Kazanlı-Seyhan projesi kapsamında yapılması düşünülen tatil köylerinin temelleri atıldı ve bu tesisler de en geç 2 yıl içinde hizmete girecek. Ayrıca 2 ay sonra kentimizde yapılacak olan Akdeniz Oyunları ve bu oyunlar için kentimize gelecek olan binlerce yerli ve yabancı sporcu ve turisti düşünürsek, 2013 yılı Mersin'in turizm alanında coşacağı bir yıl olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan: Mersin 2013'te coşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN