Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2'nci El Oto Galericiler Sitesi kazandıracak

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Mersin merkez Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe sınırları içerisinde yapılan 2'nci El Oto Galericiler Sitesi'nin müteahhit ve müşavir firma yetkilileri ile bir araya geldi. 235 dönümlük bir alan üzerine yapılan sitenin önemli bir proje olduğunu söyleyen Tuna, 190 işyerinin tamamlandığını ve yüzde 50'sinden fazlasının satıldığını kaydetti.

TEK NOKTADA BULUŞMA
Şehir merkezlerinde oto galericilik yapan esnafın şehir merkezleri dışına taşınmasına yönelik İçişleri Bakanlığı'nın bir genelgesi olduğunu vurgulayan Tuna, "İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda oto galericiler için planladığımız bu kompleks konut altlarında işlerini devam ettirmeye çalışan esnafın şehir dışına çıkartılması noktasında önem arz etmektedir. Kaldırım işgaline son verecek olan bu proje yaya trafiğini rahatlatacağı gibi araba almak isteyenleri de bir noktada buluşturup otogardan Davultepe'ye kadar gezmekten kurtaracaktır" dedi.

HER TÜRLÜ İMKAN VAR

Site içerisinde kurulacak banka ve noterle birlikte araç almaya gelen vatandaşların hızlı bir şekilde işlemlerini tamamlayacaklarını da sözlerine ekleyen Tuna, "Tabi ki, sitenin kullanıcıları da ticaretlerini daha rahat bir şekilde yapacaklardır. Üstelik bu alan genişlemeye de müsait. İhtiyaç halinde 130 dönümlük arazimizi de hizmete alacak şekilde planladık. Alt kısmı da açık oto pazarı yapıp merkezde sıkışan bu yapıyı da buraya taşıyacağız. Halkımızın hafta sonunu burada daha rahat geçirmelerini sağlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2'nci El Oto Galericiler Sitesi kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN