Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başarmak için kadına güvenin'

Bakan Fatma Şahin, Kahramanmaraş'ta yaptığı konuşmada, kadının gücüne ve analığına güvenildiği zaman, hedeflere de kolayca ulaşılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Nitelikli bir nüfusa dönüşmek, kadının potansiyelini sürdürülebilir kalkınmanın parçası yapabilmek için büyük bir paket çalışması yapıyoruz" dedi. Şahin, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Adım Adım Anadolu: Kadınlar İçin İş Fırsatları' Kahramanmaraş buluşmasında yaptığı konuşmada, bu toprakların mayasını kadın ve erkeğin birlikte attığını belirterek, bu mayanın tuttuğunu ve bu hamurdan güzel bir ekmek yapma zamanının geldiğini söyledi.

ESNEK ÇALIŞMA

Kadının statüsünü yükseltmeyi ve onurlu yaşam mücadelesinde yanında olmayı önemsediklerini vurgulayan Şahin, "Kadının gücüne ve analığına güvenildiği zaman, hedeflere ulaşılır. Nitelikli bir nüfusa dönüşmek, kadının potansiyelini sürdürülebilir kalkınmanın parçası yapabilmek için büyük bir paket çalışması yapıyoruz. Süt ve doğum iznini, esnek çalışma modelini yeniden daha kuvvetli bir şekilde getireceğiz" diye konuştu. "Zaman, 3K zamanı" diyen Bakan Şahin, şunları söyledi:

'KAFA GÜCÜ' ZAMANI
"Kas gücünü geçtik, kasa gücünü de önemsiyoruz ama artık kafa gücü zamanı, bu kafa da bizde var. Biz bu işi yapabiliriz. İşte o yüzden eğitimde 'önce kadın' dedik, sağlıkta 'önce kadın' dedik. İşte bugün Kahramanmaraş'ta, istihdamda 'önce kadın' diyoruz. Toplumun yarısını oluşturan kadının gücünü oluşturmadan, potansiyelini hayata geçirmeden, onun duygusal zekasını, takım ruhunu ve disiplinini kalkınmanın bir parçası yapmadan hedeflere ulaşılamaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başarmak için kadına güvenin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN