Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ebrular kahvaltıda

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün "Biz Ebruyuz" projesinde kurduğu korosundaki çocuklarla aileleri, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın ev sahipliği yaptığı kahvaltıda buluştu

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Adana Emniyet Müdürlüğü'nce çoğunluğu dezavantajlı ailelerin çocuklarından oluşan ve "Biz Ebruyuz" adı verilen proje kapsamında 4 dilde şarkılar, türküler okuyan koro aileleriyle birlikte Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın konuğu oldu. Çocuklar, kahvaltıdan sonra polis ağabeylerine, ablarına Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Ermenice şarkılar söyledi. Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, "Bu ayrı bir lezzet. Aynı dili konuşamayabilirler ama aynı şeyleri hissedebiliyorlar" dedi.

GÜRKAN'A TEŞEKKÜR
Çocukların özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan göç eden ailelerin bulunduğu mahalledeki okullardan seçildiğini söyleyen Gürkan, "Çocukları seçerken öğrencilerin sanata, folklora, müziğe ilgisi olup olmadığını araştırmadan rastgele seçtik. Çocuklarımız 4 dilde şarkılar söylüyor ama söyledikleri şarkıların anlamlarını biliyorlar. Bu da projeye ayrı bir tat veriyor. Yani aynı dili konuşamayabilirler ama aynı şeyleri hissedebiliyorlar" şeklinde konuştu.

ANLAMLARINI BILIYORLAR

Fatih Polis Lokali'nde düzenlenen kahvaltıya korodaki çocuklar ve aileleri birlikte geldi. Çocuklarla ailelerinin bulunduğu masaları eşi Esma Mesude ile birlikte ziyaret eden Emniyet Müdürü Gürkan onlarla sohbet etti, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Böyle bir projeye imza attıkları için Gürkan'a teşekkür eden aileler, "Artık sanatla ilgilenmeye başlayan çocuklarımız kötü olaylardan uzak duruyorlar. Diğer ailelerin çocukları ile kaynaşıp dostluk kuruyorlar" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ebrular kahvaltıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN