Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'ın turizmde söyleyecek sözü var

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bu yıl 37'nci kez kutlanan Turizm Haftası kapsamında Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Lekesiz, Hatay'ın turizmde muhteşem bir derinliğe sahip olduğunu, sektörün hemen her alanında söyleyecek sözlerinin ve güçlü yanlarının olduğunu söyledi.

HEDEFLERE ULAŞABİLİRİZ

Hatay'ın yıllık turizm gelirinin yaklaşık 115 milyon dolar civarında olduğunu belirten Vali Lekesiz; "Bunu en az 600 milyon dolara çıkarmak istiyoruz. Söylediklerimizin hiçbiri hayal değil. Bunun çok daha ötesini de yaparız. Konaklama süremizi 3 güne, yıllık gelirimizi 600 milyon dolara, 250 bin olan yılık ziyaretçi sayımızı 1 milyon kişiye çıkarabilmemiz için ne yapılması gerekiyorsa hepsinin planlaması yapıldı. Hep beraber bu hedeflerin peşinden koşturuyoruz" diye konuştu
.
YENİ KAPILAR AÇTINIZ

Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu da yıllardır turizm alanında çalışmalar yaptıklarını, Hatay'a birçok valinin gelip geçtiğini ancak Vali Lekesiz kadar turizme önem veren ve turizmcileri birleştiren bir valinin Hatay'a gelmediğini beliterek, "Göreve geldiğiniz ilk günden itibaren yaptığınız çalışmalar ile biz turizmcilere birçok yeni kapı açtınız. Bu yüzden teşekkür ediyoruz" dedi. Ziyarete Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ümmühan Eryurt da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın turizmde söyleyecek sözü var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN