Kazanlar kaynadı vatandaş doydu

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Kilis'in Elbeyli ilçesine bağlı Erikliyayla köyünde Kaplan ailesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde yaklaşık 5 bin kişiye yemek verildi. Halıcı Kaplan ailesi tarafından 10 yıldır düzenli olarak Kutlu Doğum Haftası'nda verilen yemek için 200 koyun kesildi, onlarca kazanda bulgur pilavı kaynatıldı.

YOĞUN KATILIM

Kutlu Doğum yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Kilis, Gaziantep ve çevre illerin milletvekilleri, Gaziantep ve Kilis'ten çok sayıda işadamı, daire amir ve müdürleri katıldı.

200 KOYUN KESİLDİ

Erikliyayla köyünde gerçekleştirilen etnikliğe gelen misafirleri Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan ve aile fertleri karşıladı. Köy camisinde okunan mevlit sonrası onlarca kazanda 5 bini aşkın davetliye pilav ve yoğurtlu pirinç çorbası hazırlandı. Yemek için 200 koyun kesilirken, tonlarca bulgur ve pirinç kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanlar kaynadı vatandaş doydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN