KKTC Cumhurbaşkanı Adıyaman'da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Adıyaman programında Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ziyaret edip tarihi Cendere Köprüsü'nü gezdi

Adıyaman'a gelen KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Sahabe Safvan Bin Muattal kabrini ziyaret ederek, tarihi Cendere Köprüsü'nü gezdi. Samsat ilçesindeki Sahabe Safvan Bin Muattal türbesinde dua eden KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu daha sonra Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Sahabe Projesi'nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.

PROJEYİ ANLATTI

Proje ile ilgili Cumhurbaşkanı Eroğlu'na bilgi veren Vali Demirtaş, "Safvan Bin Muattal, Peygamber Efendimizle 6 yılını geçirerek ona ashablık etmiş ve İslam'ın ışıklı yolunun bir ilkesini dünyanın en ücra köşesine ulaştırmak amacıyla geldiği bu topraklarda şehit olmuştur. İslam tarihinde çok önemli bir yere sahip olan sahabenin önemini gün yüzüne çıkarmak için bir proje uygulayacağız" dedi.

2 BİN YILLIK KÖPRÜ

Vali Mahmut Demirtaş daha sonra KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'na tarihi Cendere Köprüsü'nü gezdirdi. Roma İmparatorluğu döneminden kalma yaklaşık 2 bin yıllık Cendere'ye hayranlığını gizleyemeyen Eroğlu, köprüyü dikkatle inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC Cumhurbaşkanı Adıyaman'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN