Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeni bir mesire alanına kavuşuyor

Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ile birlikte Mahmut El Ensari mesire alanında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 25.4.2013 10:51
İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilerek finanse edilecek olan proje alanında incelemede bulunan Vali Mahmut Demirtaş, 900 bin TL'lik Mahmut El Ensari Mesire Alanı Projesi'yle 'ın yeni bir mesire alanına kavuşacağını söyledi.

SODES projeleri kapsamında, iki bin dönümlük alanda, park alanı, çocuk oyun alanları, piknik masaları, kamelya, WC'ler, kurban kesim yerleri ve bulaşık yıkama yerlerinden oluşan modern bir mesire alanı yapılacak.

Vali Mahmut Demirtaş, bu proje ile hedeflerinin Adıyaman'da ki mevcut yeşil alanları korumak ve yeni dinlenme yerleri ortaya çıkarmak olduğunu belirterek, 'Burada uygulanacak olan projenin tamamlanması ile birlikte şehrin kavurucu sıcağından ve gürültüsünden kaçan vatandaşlarımızın hafta sonu aileleri ile birlikte gün boyu zaman harcayabilecekleri alternatif bir alan yaratılmış olacaktır.

Mahmut El Ensari Mesire Alanı Projesinin uygulanması aşamasında öncelik sırasına göre buraya gelen vatandaşların günlük ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla ilk etapta 10 adet çeşme yapacağız. Burada değişik noktalara WC'ler koyacağız. Daha sonra 200 adet piknik masası ve bulaşık yıkama yerleri yapacağız. Buraya gelen insanlarımızın rahatı için her şeyi yapacağız.

Adıyaman ilimiz, tarihi ve doğal güzellikleri ile potansiyeli yüksek bir şehirdir. Burası doğa harikası bir yer. Burada yapacağımız çalışmalarla bu alanı daha da güzelleştireceğiz. Amacımız, Adıyamanlı vatandaşlarımıza birinci sınıf hizmet sunmaktır. Çünkü insanlarımız her şeyin en iyisine layıktır. Bir hizmet yapılırken insan eksenli yapılması gerekir. İnsanlarımızın memnuniyeti bizim için daima öncelikli olmalıdır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman yeni bir mesire alanına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN