Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet İlknur'a yardım eli uzattı

Eşinden şiddet gören ve sokağa terk edilen İlknur'un dramının SABAH Güney'de yer alması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü talihsiz kadın ile 2 yaşındaki oğluna sahip çıktı

Adana'da nikâhsız yaşadığı eşi tarafından şiddete maruz kalan ve 2 yaşındaki oğlu ile birlikte sokağa atılan 21 yaşındaki İlknur Seven'e devlet sahip çıktı. Talihsiz kadın oğlu ile birlikte Kadın Konukevi'ne yerleştirildi.

ÜÇ YIL ÖNCE EVLENDİ
Üç yıl önce Erkan Yüksel ile nikahsız olarak evlenen ve Kayseri'den Adana'ya gelin gelen İlknur Seven, eşi tarafından şiddet görmeye başladı. Durumu ailesine anlatan genç kadın "Kocandır sever de döver de. Evinden sakın ayrılma" yanıtını aldı. Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde oturan talihsiz kadın, son olarak iki gün önce eşi tarafından darp edilip 2 yaşındaki oğlu Nazmi Kaan ile birlikte sokağa atıldı. Önce Adana Emniyet Müdürlüğü'ne sonra da Cumhuriyet savcılığına giden İlknur, eşinden şikayetçi oldu.

KADIN KONUKEVİ'NE YERLEŞTİRİLDİ
Bu arada İlknur'un dramının SABAH Güney'de yer alması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü harekete geçti. İl Müdürlüğü ekipleri sokakta kalan İlknur ile oğluna sahip çıktı. Anne ve oğlu Kadın Konukevi'ne yerleştirildi. Yetkililer ayrıca İlknur'un ailesiyle de temasa geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet İlknur'a yardım eli uzattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN