Şahinbey yine rekor kıracak

Giriş Tarihi: 25.4.2013
Geçen yıl bir günde tek noktada 2012 ünite kan bağışı ile Türkiye rekorunu kıran Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi 29 Haziran'da rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 29 Nisan günü Şahinbey Parkında yapılacak olan kan bağışı kampanyasında 5 bin ünite kan bağışını hedeflediklerini belirterek, Türkiye rekorunu ellerinde tutmak istediklerini söyledi.

HEDEF 5 BİN ÜNİTE

Vatandaşlardan kan bağışı yapmalarını isteyen Tahmazoğlu, kendisinin uzun süredir aktif kan bağışçısı olduğunu belirterek,"Belediye olarak her yıl düzenli kan bağışı kampanyasına başladık. 3 yıl bu şekilde devam ettikten sonra geçtiğimiz yıl bunu Gaziantep çapında bir organizasyona dönüştürmek için Valimiz Erdal Ata ile birlikte yeni bir proje hazırladık. 'Bir Günde En Fazla Kan Bağışı Yapılan İl' unvanını kazanmak üzere yola çıktık. 2012 ünite kan bağışı ile rekoru Gaziantep'e taşıdık. Şimdi bu yılki hedefimiz 5 bin ünite kan bağışı yapmak" dedi.
SAĞLIK İÇİN YARARLI

Proje ortaklarının Gaziantep Valiliği ve Türk Kızılay'ı olduğunu söyleyen Tahmazoğlu, "Kan bağışı yapılması hem sağlık açısından hem de değerlerimiz açısından önemli bir iş. Bir tarafı sevap, diğer taraftan da kan veren kişinin daha sağlıklı olması anlamında, vücudundaki kanın, hücrelerin yenilenmesi, insanın sağlığı yönünden de çok ciddi bir katkı sağlıyor. Kan bağışının yaygınlaşmasını istiyoruz. Herkesin gönüllü kan bağışçısı olmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey yine rekor kıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN