Jandarmadan hayat kurtaracak dersler

Diyarbakır Jandarma Komutanlığı'nca trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla servis şoförlerine eğitim verildi

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Diyarbakır Jandarma Komutanlığı'nca trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla okul servis araçlarının şoförleri ile öğrencilere trafik eğitimi verilmeye başlandı. Diyarbakır Valiliği'nin koordinasyonu ile SODES kapsamında hazırlanan 'Bilinçli ve Güvenli Yaşam' projesi ile bölgede ilk kez uygulanan çalışma kapsamında, 61 bin 800 öğrenci ve bu öğrencileri taşıyan 4 bin 700 servis şoförü trafik eğitimi alacak.

EĞİTİM VERDİ

Jandarmanın sorumluluk alanında taşımalı eğitim yapılan ilköğretim okullarına yönelik eğitim seminerinin ilki merkez Sur ilçesindeki Köprübaşı İlk ve Ortaokulu'nda gerçekleştirildi. Sur İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Jandarma Başçavuş Ergün Armağan, servis şoförlerine, araçta bulunması gereken malzemeler, teknik özellikler, uyulması gereken genel trafik ve emniyet tedbirleri ile trafik güvenliği konusunda eğitim verdi.

HUZUR ŞAPKASI

Eğitim sonunda şoförlere 'Huzurunuz İçin Yanınızdayız' yazılı şapka dağıtıldı. Servis araçlarındaki öğrenciler de trafik kuralları ve emniyet kemeri takmanın önemi konusunda bilgilendirildi. Daha önce yol kontrollerinde ve trafik kazalarında karşılaştıkları jandarmadan bu kez trafik eğitimi almak vatandaşları da memnun etti. 15 yıllık servis şoförü Nejat Çetinkaya, bu eğitimi jandarmadan almanın hem güvenini hem de mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarmadan hayat kurtaracak dersler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN