Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pirinçte GDO yok tereyağıyla yiyin

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, GDO'lu pirinç iddialarına karşılık "Pirincinizi yiyebilirsiniz. Hele kilo sorununuz yoksa tereyağıyla yemenizi tavsiye ederim" dedi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ziyaret ve incelemeler için geldiği liman kenti Mersin'de yoğun bir gün geçirdi. Yazıcı önce limanda bota binerek denizdeki akaryakıt platformlarını denetledi, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı ziyaret etti. Yazıcı daha sonra esnafla sohbet etti. Bakan Yazıcı, GDO'lu pirinç için "Tereyağıyla pişirip yemenizi tavsiye ederim" dedi.

KAÇAĞA GEÇİT YOK

Bakan Hayati Yazıcı, Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek Bölge Müdürü Murat Kahraman'dan bilgi aldı. Bakanlık olarak kaçakçılığı önlemek konusunda çok hassas davrandıklarını bildiren Yazıcı, GDO'lu pirinç iddiaları ile ilgili gelişmeleri de değerlendirdi. Yazıcı, "Konuyla ilgili adres, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıdır. Gerek bakanımız gerek görevli arkadaşlar dünyanın hiçbir yerinde pirincin GDO'lu olarak üretilmesinin mümkün olmadığını söylüyor. Yargı süreciyle ilgili bir şey söylemem mümkün değil ama pirincinizi yiyebilirsiniz. Hele kilo sorununuz yoksa tereyağıyla pişirip yemenizi tavsiye ederim" diye konuştu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı da ziyaret etti. Özcan'dan kent hakkında ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Yazıcı, çözüm sürecine ilişkin de konuştu. Yazıcı, "Elinde silah bulundurarak insanların hayat hakkını ortadan kaldırmaya yönelik eylem içerisinden olanların bundan vazgeçmeleri ve ülkeyi terk etmeye hazırlanıyor olmalarının, hiçbir tartışmaya yer vermeksizin geleceğimiz açısından çok kıymetli olduğu kanısındayım" diye konuştu.

ESNAFI ZİYARET ETTİ
Yazıcı, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Vali Vekili Orhan Eyövge, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer ve çok sayıda partiliyle birlikte merkez Akdeniz ilçesi Zeytinlibahçe Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaretler esnasında bir beyaz eşya dükkanın açılışını yapan Bakan Yazıcı, açılış kurdelesini kestikten sonra kapının etrafını süslemek amacıyla kullanılan balonları makasla tek tek patlattı. Açılışın ardından cadde üzerindeki esnafı ziyaret eden Yazıcı, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Yazıcı, vatandaşların çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini de dinledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pirinçte GDO yok tereyağıyla yiyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN