Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözüm süreciyle kırılan kalpleri birleştiriyoruz

Şahinbey Belediyesi'nin kura çekim törenine katılan Fatma Şahin, "Çözüm süreciyle, dağılan ve kırılan kalpleri onarıyoruz"

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çözüm süreciyle dağılan ve kırılan kalpleri birleştirdiklerini söyledi. Şahin, Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Mavikent Konutları'nın kura çekimine katıldı. Bir eser ortaya çıkarmak için önce çabalamak gerektiğini söyleyen Şahin, "Makamın hakkını vermek için empati yapacaksın. Çatısı olmayan evde oturan ablamın yerine kendini koyacaksın. Yoksa bu eserleri yapmak mümkün değil" dedi.

DEVLETİN ŞEFKAT ELİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde her hafta sosyal politikalarla ilgili bir paket açıkladıklarını belirten Şahin, geçen hafta açıkladıkları pakette çocukları askerde olan mağdur aileler için her ay 250 TL destek verileceğini hatırlattı. Daha önce eşi vefat eden kadınlara da aynı desteği verdiklerini belirten Şahin, "Helal olsun. Herkes inşallah huzurlu bir şekilde sosyal devlet olarak, devletin şefkat eli olarak sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

DEVAMI DA YAPILACAK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da konut projesinin önemine değinerek, kurada ismi çıkmayan ailelerin üzülmemesini, bu tür konut projelerinin devamının geleceği müjdesini verdi. Gaziantep Valisi Erdal Ata da Şahinbey Belediyesi tarafından hayata geçirilen projenin önemine vurgu yaptı. Konuşmaların ardından, kura çekimi gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm süreciyle kırılan kalpleri birleştiriyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN