Deri fabrikası işçi bulamıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2013
ELAZIĞ'IN Ağın ilçesinde atıl durumdaki deri fabrikasını 18 yıl önce satın alarak faaliyete geçiren işadamı Tanyol Gençosman, asgari ücret ile 3 bin lira arasında maaş vermesine rağmen yörede genç nüfusun az olmasının da etkisiyle iş yerine personel bulmakta senelerdir sıkıntı yaşıyor.

TESİSAT ELDEN GEÇİRİLDİ

Ağınlı işadamı Gençosman, 1974 yılında Keban Barajı'nın yapılmasıyla arazileri su altında kalan vatandaşların aldıkları hisselerle ve devlet yatırımlarıyla fabrikanın kurulduğunu ancak 10 sene çalıştıktan sonra atıl duruma geldiğini belirtti. Fabrikayı 18 sene önce satın aldığını, o dönemde fabrikanın ve içerisindeki makinelerin tamamının çürümüş vaziyette olduğunu anlatan Gençosman, "Fabrika harabe haldeydi. Tesisat elden geçti. Şu anda Ağın'daki bu işletme, dünyada ileri derecede program uygulayan deri fabrikalarından geri değil" dedi.

ÜCRETLER CEZBEDİCİ

Fabrikayı çalışır hale getirdikten sonra küçükbaş hayvan derisi işlediklerini kaydeden Gençosman, siparişle çalıştıklarını söyledi. Pazar ve yol sorununun dışında en büyük probleminin işçi bulamamak olduğunu belirten Gençosman, 60 kişiyi istihdam edebileceği iş yerinde 40 personeli geçemediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deri fabrikası işçi bulamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN