Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefine ulaşan çay operasyonu

Osmaniye'de Vali Celalettin Cerrah'ın, 'Kaçak çay içer misiniz?' sorusuna sinirlenmesi üzerine başlatılan operasyonlarda 10 ayda 112 milyon liralık kaçak ürün ele geçirildi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Osmaniye Valisi Celalettin Celalettin Cerrah'ın park ziyareti sırasında bir seyyar satıcının, "Kaçak çay içer misiniz" sorusu üzerine ilde başlatılan kaçak ürünlere karşı mücadele sonucunda, piyasa değeri yaklaşık 112 milyon lira tutarında, 13 milyon kaçak ürün ele geçirildi. Her boyutta sürdürülen mücadeleyle, şehirde kaçak ürün kullanılmasının önüne geçildi. İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, halkı bilinçlendirmek için çok yönlü çalışma yaptıklarını söyledi.

PKK'YI DESTEKLİYOR

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, 30 Ağustos 2012 tarihinde Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı'nda halkla sohbet ederken, bir seyyar satıcının, "Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz" diye sorması üzerine, "PKK'ya yardım etmek istiyorsanız, Türk polisini öldürsün, Türk askerini öldürsün istiyorsanız, Türk vatandaşlarını öldürsün istiyorsanız; kaçak çay ve sigara için, kaçak benzin kullanın daha ne diyeyim size. Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? 'PKK kahrolsun' diyorsunuz ama kaçak sigara ve çay içerek PKK'ya destek veriyorsunuz. Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz" diyerek tepki göstermişti.

PROFESYONEL UYGULAMALAR
Bu tepkinin üzerine Osmaniye Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren harekete geçerek, "Ülkemi seviyorum, kaçak çay ve sigara kullanmıyorum projesi" başlattı. Bu proje kapsamında emniyet, kente giriş çıkış yapan kaçak ürünlere karşı operasyonlarını artırdı. Ayrıca il içerisinde kaçak ürünlere karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla; 5 bin broşür dağıtımı, bin afiş, 50 billboard, şehrin giriş ve çıkışlarına totem tabela, üzerinde görsel uyarıların bulunduğu 18 bin çay bardağı altlığı yaptırılarak halka dağıtıldı. Ayrıca, raket tabela afişler, 20 ayaklı afiş panosu, bilgilendirme mesajlarının bulunduğu 2 bin takvim, üzerinde slogan bulunan bin kupa bardak ve bin şapka ile 15 bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefine ulaşan çay operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN