Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet BONCUK: TUSAF

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ülkemizi dünya şampiyonu yapan bir sektörü bünyesinde toplayan önemli bir oluşum.
Başkanı da Gaziantepli Erhan Özmen… Daha önce Gaziantep Genç İşadamları Derneği ve Türkiye Genç İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığını görevlerini başarıyla yürüten Erhan Özmen, hafta sonunda sessiz sedasız yeniden TUSAF başkanlığına seçildi. Ankara'da düzenlene olağan genel kurula tek liste ile gidilmesi Özmen ve yönetimine duyulan güveni göstermesi açısından son derece önemli.
TUSAF üyesi un sanayicileri daha düne kadar buğday ekmeğini bilmeyen ülkelere bile un ihraç edecek kadar dünyanın dört bir yanına ulaşabilmiş durumda ise bunda Özmen ve yönetiminin getirdiği değişim ve vizyonun büyük etkisi var. Bir yandan rekordan rekora koşarken diğer yandan sosyal sorunlara da el uzatan, kamu kurumları ve özel kuruluşlarla projeler gerçekleştiren, alanında dünyanın en büyük organizasyonunu Türkiye'de gerçekleştiren TUSAF ve Özmen'i ne kadar kutlasak azdır. Tebrikler Erhan başkan, yeni dönemde de aynı başarıları göstermen dileğiyle...

GARAJ TAPUSU

Gaziantep'in en önemli sorunlarının başında konut meselesi gelir, pardon iskanı alınmış konut demek gerekirdi.
Bu aralar doğalgaz idaresinin 'Garaj tapulu' evlerin aboneliğini iptal etme kararı gündemdeyken konuya değinmek istedim.
Gariban vatandaş yıllarca biriktiği üç beş kuruşla başını sokabileceği bir yer ararken 'garaj tapu'nun ne anlama geldiğini pek düşünemez/ düşünmek istemez.
Şehrin en büyük caddelerini bile tarla olarak gören, izanı ve vicdanı kıt müteahhitlerin binaların garaj olarak kullanılması gereken birimlerini daire olarak satmasından kaynaklanan bir sorunda elbette tek suçlu GAZDAŞ değildir. Orayı yapan ve ruhsatı verenler asıl suçlu, üç kuruş daha ucuz diyerek alan da ikinci sırada suçludur.
Ancak GAZDAŞ'ın burada yapacağı hiçbir şey yok mu?
Elbette var!
Garibanlara 4-5 bin lira masraf yaptırıp abonelik verirken aklı neredeydi?
Ya baştan vermeseydi ya da şimdi iptal etmeseydi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet BONCUK: TUSAF
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN